Aplinkosauga

panaudotos alyvos utilizavimasKur automobiliai, ten ir automobiliniai chemikalai, atliekos, kurių negalima pilti bet kur. Automobilinė alyva yra vienas iš tokių produktų, kuriuo vairuotojas turi tinkamai pasirūpinti, kai produktas tampa nebetinkamas automobiliui. Yra ne viena vieta, kuri automobilio alyvą priima ir tvarkingai utilizuoja neimdama už tai jokio mokesčio. Žinokite, kad automobilinė alyva gali būti panaudota antriniam žaliavų naudojimui. Variklinė alyva gali būti panaudota asfalto tiesimo darbuose, pramoniniams bei buitinio naudojimo katilams gaminti, gali būti tinkama plieno gamykloms. Aplinkosauga visada yra už tai, kad tai, kas gali būti perdirbta, privalo būti perdirbta!

Griežtas požiūris į atliekų šalinimą atsirado dėl to, kad mašininė alyva labai kenksminga aplinkai. Išpilta ne vietoje ji gali apnuodyti gruntinius vandenis, kuriuos naudoja žmogus. Be abejonės, netinkamas alyvos išpylimas tiesiog ant žemės garantuoja tai, kad bus pakenkta ir augalams, ir gyvūnams. Dėl šios priežasties automobilių alyvos šalinimas yra įtrauktas ir į įstatymus. Jei nesilaikoma tvarkos, gresia numatytos bausmės.

Primename, kad draudžiama alyvos atliekas deginti namuose esančiame pečiuje ar krosnyje, nes degimo metu išsiskiria itin kenksmingos medžiagos, kurios kenkia žmogaus sveikatai. Galimi vėžiniai susirgimai, apsigimimai, problemos, susijusios su vaisingumu, bei kvėpavimo takų ligos: bronchitas, astma ir kt.

Įmonės, kurios priima naudotą alyvą turi turėti tam licenciją. UAB „Vipakus“ turi tokią licenciją (Nr. 000744) ir gali automobilinius chemikalus sandėliuoti, perdirbti, laikantis įstatymų. Jei jūs nežinote, ką daryti su mašinine alyva, tai atvežkite ją minėtai įmonei ir jos darbuotojai perims šį rūpestį iš jūsų nemokamai. Jokiais būdais neišmeskite alyvos kartu su buitinėmis ar rūšiuotomis (plastikas, stiklas ir t. t.) šiukšlėmis, kadangi tai taip pat draudžiama daryti. Nekenkite aplinkai, kurioje patys gyvenate.